Jesteś na: IntraCon / Aktualności / Projektowanie stron WWW / Kontroluj każdy etap i projekt – Unikniesz problemów i zaoszczędzisz

Kontroluj każdy etap i projekt - Unikniesz problemów i zaoszczędzisz

Zarządzanie projektami bardzo często wiąże się z dużym stresem i jeszcze większą odpowiedzialnością. Należy wszystko kontrolować na każdym kroku, bo w przeciwnym razie będą opóźnienia lub innego rodzaju niedociągnięcia.
Co robić, aby nie doprowadzić do takiej sytuacji?

  • Określ zakres

Na początku należy określić zakres projektu. Zastanowić się, jaki cel chcesz osiągnąć. Dobrze jest również wyznaczyć, co nie wchodzi w zakres projektu. Jeżeli zajmujesz się tym samodzielnie, to decyzje należą do Ciebie. Natomiast, jeżeli szef zlecił Ci to zadanie, to potwierdź u niego swoje przypuszczenia.

  • Zasoby i terminy

Zanim rozpoczniesz prace nad projektem musisz wiedzieć, iloma osobami, sprzętem i jakim budżetem dysponujesz. Kolejną sprawą, którą musisz ciągle kontrolować są terminy. Dlatego dobrze jest opracować cały plan projektu i podzielić go na mniejsze etapy. Nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę, bo to wcześniej czy później się zemści.

  • Zorganizuj zespół projektowy

Najpierw zgromadź ludzi, którzy będą wchodzili w skład Twojego zespołu i porozmawiaj z nimi. Zapytaj, jak widzą ten projekt i siebie w jego tworzeniu. Ty masz tylko opiekować się i zarządzać całym zespołem. Zrób burzę mózgu, która da Ci cenny feedback!

  • To dopiero początek

Gdy zespół już ruszy do pracy, to Twoim najważniejszym zadaniem będzie kontrola nad nimi. Najlepiej jest monitorowanie działań każdego z członków zespołu. Wtedy od razu będziesz widział wszystkie niedociągnięcia i natychmiastowo będziesz je mógł naprawiać. Rób dodatki ze wszystkich zmian, które wprowadzasz w planie działania. W przeciwnym razie, członkowie zespołu szybko się w tym pogubią i dojdzie do katastrofy. Bardzo ważne jest również to, żeby informować ludzi o wszystkich postępach oraz porażkach, żeby wiedzieli, co im się udało, a nad czym trzeba jeszcze popracować.

Jeżeli czujesz, że zarządzanie projektami nie jest dla Ciebie, to chętnie Ci pomożemy, na przykład w poprowadzeniu organicznej kampanii reklamowej, zaprojektowaniu strony Internetowej czy przygotowaniu materiałów graficznych.